По тематика > Труд и работна заплата > Въпроси, отговори и коментари > 2017 г. > Оригинален трудов договор или заверено копие
ДОКУМЕНТ, ДОСТЪПЕН САМО ЗА АБОНАТИ

Оригинален трудов договор или заверено копие

Публикувано на 18.07.2017

Отговаря Гошо МУШКАРОВ - д-р по икономика

    Длъжен ли е работодателят да връчи на новоназначения работник оригинал на трудовия договор, или е достатъчно да му връчи заверено копие на договора? Същото се отнася и за завереното от ТД на НАП уведомление за сключения трудов договор?

   В съответствие с чл. 63, ал. 1 от Кодекса на труда...

Пълният текст е достъпен само за абонати. Към формата за абонамент.

ГОДИШЕН СЧЕТОВОДЕН СЕМИНАР 20 декември 2017 г.