По тематика > Данъци > Въпроси, отговори и коментари > ЗДДС > 2018 г. > Доставка на стоки или услуги при производството, придобиването или вноса, на които не е било налице право на приспадане на данъчен кредит
ДОКУМЕНТ, ДОСТЪПЕН САМО ЗА АБОНАТИ

Доставка на стоки или услуги при производството, придобиването или вноса, на които не е било налице право на приспадане на данъчен кредит

Публикувано на 14.09.2018

Атанаска Филипова

    В бр. 6 от 2018 г. на сп. "Счетоводна и данъчна практика" Атанаска Филипова отговаря на въпроса: Собственик на ЕТ купува джип преди 10 години. В момента на покупката ДДС не е ползван. Джипът е напълно амортизиран от 2 години и собственикът решава да го продаде. В тази връзка възникна следния въпрос - трябва ли при продажбата да се начисли ДДС?
Съгласно чл. 50...

Пълният текст е достъпен само за абонати. Към формата за абонамент.




АКТУАЛНО: Абонаментна кампания 2019 стартира! Вижте новите ни бонуси и отстъпки...