По тематика > Данъци > Въпроси, отговори и коментари > ЗДДС > 2018 г. > Задължение за регистрация по ДДС
ДОКУМЕНТ, ДОСТЪПЕН САМО ЗА АБОНАТИ

Задължение за регистрация по ДДС

Публикувано на 07.12.2018

Отговаря Ганка ПЕТРОВА - гл. експерт по приходите в НАП

    Въпрос: Българско дружество, нерегистрирано по ДДС, ще продава стоки онлайн до клиенти (физически и юридически лица) от ЕС и извън ЕС. Клиентите може да са данъчно задължени и данъчно незадължени лица. Кога настъпва задължение за регистрация по ДДС на българското дружество? Стоките са собственост на дружеството и ще се изпращат от България до клиентите в чужбина.

   Отговор: Съгласно чл. 96...

Пълният текст е достъпен само за абонати. Към формата за абонамент.