По тематика > Труд и работна заплата > Въпроси, отговори и коментари > 2019 г. > Обезщетение за незаконно уволнение
ДОКУМЕНТ, ДОСТЪПЕН САМО ЗА АБОНАТИ

Обезщетение за незаконно уволнение

Публикувано на 18.06.2019

Отговаря Андрей АЛЕКСАНДРОВ - доц. д-р по трудово право

    Уволнение е признато за незаконно и е отменено от съда. Служителят е възстановен на работа и претендира обезщетение за незаконно уволнение в размер на шест заплати. От трудовата му книжка се установява обаче, че през този период е работил по друг трудов договор, който също е прекратен преди изтичане на шест месеца от датата на първото уволнение. Как следва да се изчисли обезщетението?

   Съгласно чл. 225...

Пълният текст е достъпен само за абонати. Към формата за абонамент.