По тематика > Труд и работна заплата > Въпроси, отговори и коментари > 2020 г. > По време на изпитателния срок не се ползва специалната закрила при уволнение на бременна работничка или служителка
ВЪВЕДЕТЕ ВАШАТА ПАРОЛА ЗА ДОСТЪП

По време на изпитателния срок не се ползва специалната закрила при уволнение на бременна работничка или служителка

Публикувано на 14.02.2020

Отговаря доц. д-р Андрей АЛЕКСАНДРОВ

    Може ли да бъде прекратен договор, сключен с шестмесечен изпитателен срок, ако служителка не се справя с работата, но се окаже, че е забременяла? Променя ли се отговорът на поставения въпрос, ако служителката е в срок на изпитване и излезе в отпуск по майчинство? Възможно ли е след изтичане на майчинството трудовото правоотношение да бъде прекратено на основание чл. 71...

За да четете пълния текст на този материал, моля, влезте с вашата абонаментна парола за достъп или
разгледайте вариантите за АБОНАМЕНТ
.

   Реклама:
       
  вижте пълния списък...   вижте пълния списък...   вижте пълния списък...