По тематика > Данъци > Въпроси, отговори и коментари > ЗДДС > 2020 г. > Сделка за замяна на бъдещ строителен продукт и допълнително заплащане срещу учредяване на право за строеж
ВЪВЕДЕТЕ ВАШАТА ПАРОЛА ЗА ДОСТЪП

Сделка за замяна на бъдещ строителен продукт и допълнително заплащане срещу учредяване на право за строеж

Публикувано на 15.09.2020

Отговаря Лиляна ПАНЕВА – данъчен консултант

    Въпрос: Фирма сключва договор за учредяване право на строеж, въз основа на който учредителят ще получи част от обектите в предвидената за строеж сграда (около 30%). Според чл. 130, ал. 1 от ЗДДС става въпрос за бартер. Как ще се определи данъчната основа? Съгласно чл. 26...

За да четете пълния текст на този материал, моля, влезте с вашата абонаментна парола за достъп или
разгледайте вариантите за АБОНАМЕНТ
.

   Реклама:
     

в. "Главен счетоводител"

 
  вижте пълния списък...   вижте пълния списък...   вижте пълния списък...