По тематика > Данъци > Въпроси, отговори и коментари > ЗДДС > 2020 г. > Корекция на ползван данъчен кредит
ВЪВЕДЕТЕ ВАШАТА ПАРОЛА ЗА ДОСТЪП

Корекция на ползван данъчен кредит

Публикувано на 16.10.2020

Във в. „Труд“ Димитрина Захаринова, регистриран одитор отговаря на въпроса: Дружество закупува сграда с цел реконструкция и доизграждане на производствена база. За извършената покупка е ползван данъчен кредит по ЗДДС. След извършени проучвания са получени становища от технически експертизи за неустойчивост на сградата във връзка с противоземетръсните изисквания и е получено предписание за събаряне. Сградата се събаря с цел изграждане на нова производствена база. Трябва ли да се извърши корекция на ползвания данъчен кредит?

    Задължение за корекция на ползвания данъчен кредит възниква в хипотезите на чл. 79, ал. 1, 2 и 3 от ЗДДС. Съгласно чл. 79, ал. 1 от ЗДДС...

За да четете пълния текст на този материал, моля, влезте с вашата абонаментна парола за достъп или
разгледайте вариантите за АБОНАМЕНТ
.

   Реклама:
     

в. "Главен счетоводител"

 
  вижте пълния списък...   вижте пълния списък...   вижте пълния списък...