По тематика > Осигуряване > Въпроси, отговори и коментари > 2021 г. > Осигуряване на съдружник в ЕООД
ВЪВЕДЕТЕ ВАШАТА ПАРОЛА ЗА ДОСТЪП

Осигуряване на съдружник в ЕООД

Публикувано на 15.06.2021

Отговаря Аспасия ПЕТКОВА – експерт по осигуряване

    Въпрос: Лице, самоосигуряващо се през ЕИК на ООД, в което е съдружник, се осигурява на доход от 1200 лева, но фирмата няма положителен финансов резултат. При пенсиониране ще му бъде ли признат този осигурителен доход, върху който са внесени осигурителните вноски?

   Отговор: Съгласно чл. 2, ал. 1 от Наредбата за общественото осигуряване на самоосигуряващите се лица, българските граждани на работа в чужбина и морските лица сам...

За да четете пълния текст на този материал, моля, влезте с вашата абонаментна парола за достъп или
разгледайте вариантите за АБОНАМЕНТ
.

   Реклама:
     

в. "Главен счетоводител"

 
  вижте пълния списък...   вижте пълния списък...   вижте пълния списък...