По тематика > Данъци > Въпроси, отговори и коментари > ЗДДС > 2021 г. > Корекция по чл. 79 от ЗДДС
ВЪВЕДЕТЕ ВАШАТА ПАРОЛА ЗА ДОСТЪП

Корекция по чл. 79 от ЗДДС

Публикувано на 23.11.2021

Отговаря Ганка ПЕТРОВА – данъчен експерт

    Въпрос: През 2008 година, април, купувам къща с двор, която представлява инвестиционен имот (жилище) и търговски обект. При покупката сме използвали цялото ДДС 100 000 лв., тоест възстановено ни е.
През 2021 година искаме да продадем тази къща с двор. Трябва ли задължително да начислим ДДС върху продажбата? Ако изберем да не начисляваме ДДС по чл. 45, ал. 7, а да направим корекция по чл. 79, формулата за недвижим имот е ДД = НДДС x 1/20 x Б...

За да четете пълния текст на този материал, моля, влезте с вашата абонаментна парола за достъп или
разгледайте вариантите за АБОНАМЕНТ
.

   Реклама:
     

в. "Главен счетоводител"

 
  вижте пълния списък...   вижте пълния списък...   вижте пълния списък...